PROJEKTY EDUKACYJNE
Projekty realizowane w roku szkolnym 2021/2022
Książka (dla) Przedszkolaka
W ramach projektu przedszkole co miesiąc spotyka się w bibliotece publicznej na zajęciach edukacyjnych. Celem tych wyjść jest wzbogacenie wiedzy na temat książki oraz zainteresowanie czytelnictwem.
Archiwum projektów
PROJEKTY w ROKU 2018/2019
PROJEKT: "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.
Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.
PROJEKT: ,,Uczymy Dzieci Programować”
Korzyści w odniesieniu do:
Dzieci: Kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań
Nauczycieli: Podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty stacjonarne i online, udostępnianie materiałów metodycznych Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela
Rodziców: Wsparcie w świadomym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w cyfrowy świat Placówek edukacyjnych: Wzbogacenie bazy placówek o materiały dydaktyczno – metodyczne.
PROJEKT: "Mamo, Tato wolę wodę."
Najwyższy poziom merytoryczny udostępnianych treści gwarantują partnerzy programu Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka, którzy wspierają program od początku jego istnienia.
W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach, min. scenariusze lekcji. W ciągu dotychczasowych dziewięciu edycji programu, ponad milion przedszkolaków mogło zapoznać się z ich treścią i zdobyć cenną wiedzę o wodzie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.
PROJEKT: "Zielona Flaga"
Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.
http://fdee.org/project/ekoszkoly/
PROJEKT: "Akademia zdrowego przedszkolaka"
Program jest działaniem długofalowym, postrzegającym rozwój dziecka w sposób holistyczny.
Przedszkola realizujące program mają możliwość otrzymywania scenariuszy oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi. Mogą również zdobywać Certyfikaty AZP, uczestniczą w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.
Partnerami popierającymi nasze działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.
Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 5000 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski.
PROJEKT: "Oczytany przedszkolak"
Kontynuowana jest współpraca z Biblioteką Miejską nr 27, gdzie odbywają się comiesięczne zajęcia.
PROJEKTY ZREALIZOWANE
PROJEKT: „Chochlik w krainie liczb i kształtów” – bajka matematyczna
Zadania:
• Napisanie bajki/opowiadania o charakterze matematycznym (zadanie dla nauczyciela);
• Przygotowanie scenariusza/pomocy dydaktycznych i przeprowadzenie zajęć matematycznych z wykorzystaniem napisanej bajki;
• Przesłanie treści bajki na adres mailowy projektu chochlikowe.bajeczki30@gmail.com (treści bajek zostaną udostępnione uczestnikom akcji po jej zakończeniu, w wyznaczonym terminie);
• Opublikowanie na grupowej stronie projektu fotorelacji wraz z krótkim opisem zajęć.
Termin: do 06.04.2018
PROJEKT: „Chochlik – badacz i odkrywca” – książeczka sensoryczna
Zadania:
• Stworzenie kilkustronicowej książeczki sensorycznej nawiązującej do swojego miasta, regionu, przedszkola, grupy – Chochlik bada i odkrywa Wasza „małą ojczyznę”;
• Format każdej ilustracji – A3, techniki zróżnicowane, faktury miękkie, szorstkie, śliskie… im bardziej zróżnicowane, tym lepiej;
• Każdą ilustrację należy opatrzyć krótkim hasłem tytułowym, np. „Chochlik poznaje…”, „Chochlik zwiedza….”
• Prace indywidualne, zbiorowe, grupowe, wykonane w domach z rodzicami lub w przedszkolu – wg uznania;
• Jedną, wybraną ilustrację należy wysłać listownie na adres organizatora projektu:
Przedszkole Publiczne nr 30
Chochlik w Szczecinie
Ul. Piotra Skargi 18
71-423 Szczecin
Termin: do 02.03.2018